Egészség, vitamin, szépségápolás
Sokan kívácsiak vagytok arra, hogy a CBD olaj miért is olyan hatásos, ezért ebben a cikkben mindent megtudhattok róla!
A mandula igazi nassolnivaló és édességek igazi édesítője. Sokan nem tudják, hogy értékes tápanyagokban gazdag és rendkívül jó hatással van a szervezetünkre.
A gesztenye rendkívül tápláló, és az egészségünkre is nagyon jó hatással van. Összeszedtem nektek a gesztenyében lévő erőt.
A birsalmát a legrégebbi gyümölcsként tartják számon. Fogyasztása hazánkban nem elterjedt, de némelyik háztartásban előfordul. Innen is jutott eszembe, hogy írok róla nektek, ugyanis most készül itthon a birsalma kompót. Nem csak étkezésre alkalmazták régen, hanem illatosítóként is szolgált.
A paradicsomot és a belőle készült ételeket mind nyersen, mind főzve sokféle formában fogyasztjuk. Nemcsak a hagyományos magyar konyha része, hanem számos speciális étrend, például a mediterrán diéta is előszeretettel használja. Mivel egészséggel kapcsolatos hatásai a széles körű kutatás ellenére nem teljesen tisztázottak, érdemes áttekinteni, hogy a paradicsomnak tulajdonított hatások mögött milyen tudományos bizonyítékok vannak.
A legismertebb mozgásformák közzé tartozik az areob mozgás. Ezzel a módszerrel a leghatásosabb a zsírégetés, hiszen minden izmonkat megmozgatja. Érdemes utánajárni, hogy testalkatunknak, milyen mozgás a legmegfelelőbb.
A diófa Ázsiában és a Balkán-félszigeteken volt őshonos, de mára már mindenhol találkozhatunk vele. A Kárpát -medencében két fajtát különböztetünk meg, az egyik a közönéges ehető dió és a fekete dió.
Nagy becsben tartjuk a rózsát már évezredek óta. Távoli kultúrák egyaránt az ember lelkét frissé, fiatallá és boldoggá tevő elixírnek tartják. Egy igazán jó és frissítő teából a rózsa ma sem hiányozhat. A vörös rózsa gyógyító és tápláló erejét mély tisztelet övezi. A kutatók sorra fedezik fel a rózsa jótékony élettani hatásait, melyet többek között a közérzetre és a hormonháztartásra gyakorol.
Ez az a vitami, amiről nagyon keveset tudunk, viszont azt nagyon fontos tudnunk, hogy jótékony hatással van a szervezetünkre, valamint jelentős szerepe van a haemophilia (vérzékenység) megakadályozásában.
A sétálás rendkívül jó hatással van az egészségünkre. Több kutatás is arra a következtetésre jutott, hogy a 30 percig, egyenletes tempóban történő séta pozitívan hat az agyműködésünkre és a testünkre. Egy kutatás során megvizsgálták, hogy milyen hatással van a 60 és 88 év közöttiekre a napi 30 perces séta. A 4 hét eltelte után arra az eredményre jutottak, hogy javult az alanyok agyműködése és emlékezőképessége.
Még...
Az úszás a legjobb sport, ugyanis átmozgatja testünk összes izmát, óvja az ízületeket, és még fogyni is lehet tőle. Az úszás épp ezért még az ízületi gyulladásban szenvedő betegeknek is ajánlott. Ezeken kívül felgyorsítja a szívverést, ami pozitív hatással van annak egészségére. Ha rendszeresen úszunk 30-45 percet, akkor bizonyítottan oldjuk a stresszt, és még a depresszió kialakulását is megelőzhetjük.
A réz sokak emlékezetében úgy él, mint mérgező színesfém. Ez alapjában igaz is, nagyobb mennyiségben valóban mérgező, azonban kis mennyiségben nélkülözhetetlen elem a réz.
Az Ánizs Egyiptomból és Syriából származó egynyári termesztett fűszernövény, melynek, termését fűszernek és likőrkészítésre használják, azonkívül pedig a gyógyászatban fructus anisi és anisum vulgare név alatt szerepel. Belőle állítják elő az Ánizs olajat. Az Ánizs terméskéi körteidomúak, legfeljebb 5 mm hosszúak, 3 mm szélesek és felismerhetők jellemző zamatjukról, melyet akkor érzünk, ha ujjunk között kissé megdörzsöljük.
A szelén olyan mikroelem, amely mindössze 10-15 mg mennyiségben található meg az ember szervezetében, jelenléte mégis sokrétű biológiai hatást közvetít. A szelén legnagyobb része a lágy szövetekben, kiváltképp a májsejtekben található meg. A táplálékkal vesszük föl a szervezetbe.